TVS

Turinio valdymo sistema

Kuriamose interneto svetainėse dažniausiai naudoju Atviro kodo turinio valdymo sistemas (pvz. Joomla, WordPress ir t.t). Atviro kodo turinio valdymo sistemos privalumas yra tas, kad jūs gaunate pilnaverčią turinio valdymo sistemą nemokamai, kainuoja tik jos įdiegimas, sutvarkymas, dizaino sukūrimas ir priderinimas prie naudojamos turinio valdymo sistemos.

Atviro kodo turinio valdymo sistemų privalumai:

  • Nemokama, programinis kodas yra nemokamas ir jį galima nevaržomai (nemokamai) platinti ir populiarinti;
  • Pasirinkimo laisvė. Skirtingiems poreikiams galima parinkti tinkamą turinio valdymo sistemą ir papildomus modulius. Nesant reikiamam moduliui, jis sukuriamas.
  • Konkurencingos paslaugos. Jei netenkina aptarnavimas, paslaugų kokybė bet kada galite kreiptis/susirasti kitą paslaugų tiekėją. Skatinama konkurencija, nevaržoma pasirinkimo laisvė.
  • Sprendimų laisvė. Nesate priklausomi nuo vieno uždaro kodo gamintojo (firmos), kuris prisiriša klientą priežiūros/sistemos atnaujinimų mokesčiais (pvz. sistemos pakeitimus gali atlikti tik gamintojas). Kai kada reikia visai nedaug, tik nedidelio sistemos pakoregavimo. Atviro kodo programinę įranga gali koreguoti bet kuris įgudęs programuotojas.
  • Dokumentuota. Dauguma turinio valdymo sistemų turi pagalbos aprašymus arba nesunkiai galima susirasti internete patarimų/aprašymų ar net knygų, kaip galima atlikti tam tikrus sudėtingesnius veiksmus ar pakeitimus. Pavyzdžiui, kaip patiems įdiegti saugumo atnaujinimus ar kaip atlikti dizaino elemento pakeitimą…
  • Bendruomenės (visuomenės) produktas. Atviro turinio valdymo sistemas kuria ir vysto bendruomenės, kurios rūpinasi savo produktu. Bendruomenę sudaro daug žmonių, kuriuos jungia bendra idėja.

Kodėl atviras kodas?

Todėl, kad programinis kodas prieinamas visiems, kurį galima analizuoti ir keisti pagal savo poreikius. Šis programinis kodas yra nemokamas ir jį galima nevaržomai (nemokamai) platinti ir populiarinti. Gerai žinomi atviro kodo pavyzdžiai: Linux, PHP, MySQL, Firefox, Joomla, WordPress, GIMP, OpenOffice. Atviras kodas turi perspektyvą, nes žmogus iš prigimties trokšta laisvės. Net ir pačios didžiausios įmonės žmogiškieji resursai yra mažesni už visos visuomenės. Pasinaudokite atviro kodo teikiamais privalumais ir galimybėmis!